Naudinga informacija

Jeigu esate ar buvote susipažinę su rusiškomis ar kitų gamintojų mezgimo mašinomis, tai Jūs tikrai įvertinsite, koks didelis šuolis buvo padarytas siekiant patobulinti mezgimo mašiną, tiek patogumo, tiek ir galimybių atžvilgiu. Visa tai yra įdiegta Silver Reed SK280/SRP60N mezgimo mašinoje. Visos paprastos operacijos, tokios kaip siūlų įvėrimas, adatų parinkimas piešiniui, siūlų spalvų pakeitimas mezgant žakardą, yra automatizuotos ir nereikalauja Jūsų dalyvavimo. Daugeliu atvejų, mašinos galimybes apribotos Jūsų žiniomis ir įgūdžiais mezgant šia mezgimo mašina – pradedant nuo paprastų pynimų,  kuriems įsisavinti  prireiks apie 10 minučių, iki mažiausių gudrybių,  kurios prieinamos smalsiems ir žingeidiems. Šios gudrybės  leis Jums numegzti tokius dalykus, kurie nustebins net patyrusias ir gabias mezgėjas, mezgančias virbalais. O svarbiausia tai užims žymiai mažiau laiko, nei joms mezgant virbalais.

Verpalų naudojimas

 

Nei viena mezgimo mašina nesuteikia galimybės megzti su ypač skirtingo storio verpalais. Kokius verpalus galima naudoti priklauso nuo mašinos klasės – atstumo tarp adatų adatinėje. Pati universaliausia yra penktoji klasė. Su šiomis mašinomis Jūs galėsite naudoti tiek pakankamai ploną verpalą, tiek ir pakankamai storą, tuo pačiu galima panaudoti rinkinį „per adatą“ (megzti kas antrą adatą), tada atstumas tarp adatų bus 9 mm, kaip ir 3 klasės mašinoje, o vienintelis apribojimas bus  adatos galvutės dydis. Kiekvienos klasės mezgimo mašina turi optimalų verpalų tankio diapazoną. Kuo žemesnė klasė, tuo storesnį verpalą galima naudoti mezgant.

5 klasės mezgimo mašinoje Silver Reed SK280/SRP60N  optimaliai naudojamas verpalas, kurio tankis yra 300-400 metrų / 100 gramų. Taip pat  naudojamas dvigubas verpalas 800m/100gr, arba keturgubas 1600m/100gr.

Koks verpalas tinka mezgimo mašinai? Praktiškai bet koks! Net ir netolygus verpalas, kuris negali būti numegztas paprastame režime , gali būti naudojamas mezgant „vivingo“ technika.

Mezgimo tankis

Nežiūrint į tai, kad kiekvienos klasės mašinoje gali būti naudojamas apibrėžto diapazono verpalas, Silver Reed SK280/SRP60N mašina turi mezgimo tankumo  reguliavimo galimybę. Specialiu reguliatoriumi, esančiu karietėlėje , galima išsirinkti mezgimo tankį, pradedant nuo reto mezgimo, per kurį lengvai pučia vėjas, ir baigiant labai tankiu, neperpučiamu.
Dar vienas ypatingas šios mašinos privalumas - galimybė megzti „tinklu“ naudojant ypač ploną siūlą. Tokiu būdu Jūs galėsite nusimegzti nuostabiai gražių vasariškų drabužių. Tokio mezgimo tinkleliu pavyzdžiai yra pateikiami apačioje.

Jūsų asmeniniai raštai


Nors mezgimo mašinos komplekte visiems pirkėjams teikiamos vienodos perfokortos su raštais (20 vnt. prie SK280 ir 10 vnt. prie SRP60N), tai nėra kliūtis naudoti pakankamai retus, jau pagamintus raštus, o taip pat ir unikalius – Jūsų asmeninio dizaino!
Parduodamos perfokortos ne tik su jau užpildytais raštais, bet ir su tuščiais, ant kurių Jūs galite patys pasidaryti piešinį naudodamiesi perforatoriumi. Taip pat yra specialūs raštų katalogai, kuriuose parodyti numegzti raštai bei jų schemos.


Mezgimo principas

 Kaip ir visose buitinėse mezgimo mašinose, mezgimas  su Silver Reed SK280/SRP60N mašina atliekamas rankiniu būdu, karietėlės patraukimu iš kairės į dešinę (mezgama 1 eilė) ir atgal (mezgama kita eilė), vėl ir vėl. Kilpų pridėjimas ir atėmimas atliekamas rankiniu būdu dekerio pagalba, orientuojantis pagal eilių skaičių (mezgant pagal kilpų dydį) arba pagal lekalinį prietaisą (mezgant lekalais masteliu 1:1 arba1:2).
Kaip ir  daugelyje mezgimo mašinų, taip ir Silver Reed SK280/SRP60N  mašinoje adatos turi keturias padėtis: galinė nedirbančioji (A), dirbančioji (B), atrinktoji dirbančioji (C) ir priekinė nedirbančioji (D).   Ant karietėlės nepriklausomai nuo judėjimo krypties galima atjungti mezgimą per perfokortą adatos pozicijoje B, o taip pat įjungti mezgimą adatos pozicijoje D. Šepetėliai persijungia režime „vivingas/surinkimas“  į įprastą režimą. Karietėlė dirba 5 režimuose, kurie naudojami:  paprastas/viving/surinkimas, „slydimas“/dvigubas žakardas, tuk, panch leis (gipiūras), raštas. Būtiną mezgimo tankį galima nustatyti tankumo reguliatoriaus pagalba.

 

Mezgimo mašina su perfokortomis

Mezgimo mašina Silver Reed SK280/SRP60N nuskaito piešinius (raštus) nuo perfokortų. Piešinio plotis – iki 24 adatų, jis gali būti atkurtas 1, 2 arba daugiau kartų, priklausomai nuo Jūs pasirinkimo, o gali ir kartotis kas 24 adatas be apribojimų. Specialiais ribotuvais ant drobės Jūs nustatote kur piešinys bus mezgamas, o kur - ne. Tokiu būdu nustatomos pradžios ir pabaigos zonos, kuriose bus mezgamas piešinys (mašinos komplekte yra 4 ribotuvai, t.y. galima nustatyti net dvi zonas). Maksimalus piešinio ilgis be pasikartojimo – 60 eilučių. Specialiais plastikiniais užspaudėjais Jūs galite sujungti perfokortą į žiedą ir ji bus nuskaitomas ratu vėl ir vėl.  Perfokortų skaitytuve yra  galimybė atjungimo perfokortą, o taip pat ir padvigubinti piešinį vertikaliai – šiuo atveju kiekviena eilė iš perfokortos bus mezgama du kartus.

 

Automatinis adatų parinkimas

 Mezgimo mašinoje Silver Reed SK280/SRP60N naudojama automatinė adatų parinkimo sistema – įsiminimo įtaisas įtaisytas mezgimo mašinos karietėlėje, o perfokorta įtaisyta į nuskaitymo įtaisą mašinos galinėje dalyje. Kiekvieną kartą, kai Jūs judinate karietėlę palei nuskaitantį įtaisą, karietėlė nuskaito piešinį sekančiai eilutei. Vyrauja nuomonė, kad dėl tokios Silver Reed mašinos konstrukcijos tenka megzti nereikalingą eilę, jeigu Jūs nusprendėte pradėti nuo mezgimo iš perfokortos būtent dabar, mezgimo proceso metu. Užtenka  perjungti karietėlę į nedarbinę padėtį, pravesti ją palei įtaisą pirmyn ir atgal ir  vėl įjungti – piešinys prasidės jau nuo esamos eilutės. Jums visiškai nereikia kiekvieną kartą traukti už adatų parinkimo svirtelės tam, kad galėtumėte megzti raštą – pakanka tiesiog vesti karietėlę ranka!

 

Pagrindinė adatinė (SK280)

Pagrindinė mezgimo mašinos adatinė pritvirtinama prie bet kokio tvirto stalo krašto, tinkančio pagal aukštį, specialių tvirtinimo laikiklių pagalba. Labai patogus yra specialiai sukurtas mezgimo mašinoms sukalnstomas stalas Silver. Su uždarytu dangčiu mašinos korpusas primena kompaktinį lagaminėlį, kuriame saugomi visi mezgimo įrankiai ir karietėlė. Mašina turi du siūlvedžius ir leidžia įverti į karietėlę iškart du siūlus.

 

Papildoma adatinė

Papildoma adatinė SRP60N gerokai išplečiami mezgimo mašinos galimybes, lyginant su vienos adatinės mašinomis. Kardinalus pranašumas yra galimybė megzti visų tipų gumą  (1*1, 2*2, angliška, anglišką su perkėlimu ir t.t.). Papildoma adatinė – tai beveik ta pati mezgimo mašina, bet pritvirtinta 90 laipsnių kampu prie pagrindinės adatinės. Karietėlės pagrindinė ir papildoma adatinės prijungiamos prie bendro peties, ir kai jūs vedate viršutinės adatinės karietėlę, tai tuo pačiu metu juda ir apatinės adatinės karietėlė, kuri turi tuos pačius adatų valdymo įtaisus kaip ir viršutinė. Be to, gali buti naudojamas automatinis „megzti/nemegzti“ adatų perjungimas B pozicijoje, kuris leidžia automatizuoti dvipusį gumos mezgimą. Taip pat yra galimybė švelniai perkelti apatinę adatinę palyginus su viršutine adatine į kairę/dešinę 10 adatų atstumu su fiksuotu pusę-adatos žingsniu. Esant reikalui, apatinė adatinė gali būti lengvai atskirta nuo viršutinės, o tuo pat metu ji liekant šalia: apatinė adatinė leidžiasi į apačią 10 cm, netrukdant  dirbti viršutine vienos adatinės režimu, bei leidžia greitai grįžti prie dviejų adatinių režimo.  

 

Našumas

Mezgimo mašinos Silver Reed SK280/SRP60N našumas priklauso nuo modelio sudėtingumo ir gali skirtis. Greičiausiai yra mezgama paprastas mezginys – jeigu teisingai parinktas mezgimo tankis, tai vieną eilei numegzti užtrunka tik 2-5 sekundes. Per 5 minutes galima numegzti kepurę. Per porą valandų- vyrišką megztinį (jeigu jau padarytas gaminio lekalas). Tuo pačiu metu galite praleisti visą dieną  megzdami vieną moteriškos palaidinukės rankovę, ypač jei tai sudėtingas modelis.

Silver Reed SK280/SRP60N – aukštos kokybės, patikima mašina. Tad teisingai ją prižiūrint Silver Reed SK280/SRP60N dar ilgam išsaugos savo aukštas ir patikimas charakteristikas, bei suteiks džiaugsmo dirbant su ja.